Новости проекта
Подписывайтесь на нас ВКонтакте!
Обновление для выпускных классов!
Голосование
Являетесь ли вы сторонником здорового образа жизни?
Всего 10 человек
Голосование
Как Вам новый сайт?
Всего 39 человек

6 день

Дата: 31 октября 2015 в 10:41, Обновлено 17 января в 12:50

Шестой школьный день - день игры, познания, труда, спорта и общения

Изображение


Цель: организация деятельности в шестой школьный день, направленной на развитие личности, укрепление физического и морального здоровья, интеллектуального развития и личностного становления учащихся учреждения

Задачи:

  • привлечь обучающихся и родителей к организованным формам досуга в рамках учреждения образования;
  • создать условия для деятельности детских объединений и совершенствования самоуправления;
  • обеспечить эффективную профилактику асоциального поведения детей и подростков, правонарушений и других негативных явлений за счет максимальной занятости учащихся;
  • воспитывать навыки здорового образа жизни и творческих способностей обучающихся путем привлечения их к спортивной, физкультурно-массовой деятельности;
  • координировать совместную работу учреждения образования с семьями, структурами социума, учреждениями культуры.

График работы   информационно - библиотечного центра в субботу

(библиотека, первый этаж)

08.30-18.00, обед с 12.30 до 14.00  


График работы кабинета информатики в субботу

8.30-12.30

Каляндар дзён здароўя, спорту і турызму

2016-2017 навучальны год

Тэрмін

Класы

Мерапрыемствы

Прыкладная праграма

1

2

3

4

Верасень

1-4

5-11

Дзень спорта и здароўя

У рамках рэспубліканскай акцыі

“Тыдзень спорта і здароўя”

1.Спартыўнае свята,прысвечанае пачатку навучальнага года

“Моцныя,смелыя,спрытныя”

2.Удзел ў раённым турыстычным

злёце, прысвечаным міжнароднаму  Дню турызму

Спаборніцтвы па бегу, агляд ўзроўню фізічнай падрыхтаванасці вучняў “Шкаліяда”

Згодна раённаму палажэнню

Кастрычнік

1-4

5-11

Дзень бегуна

1. Спартландыя “Ярмарка рэкордаў”  кл.

2.Раённы крос, прысвечаны подзвігу камсамольцаў падпольшчыкаў М.Урбановіча і П.Васіленкі

Спартыўныя гульні,эстафеты з гімнастычным  інвентаром.

Класічныя кросавыя дыстанцыі па ўзросту

Лістапад

1-4

5-11

Дзень баскетбаліста

1. Спартландыя “Вясёлы мяч”

2. Спаборніцтвы па стрытболу

Рухомыя гульні з мячом

Спаборніцтвы па кідках у кальцо, у перадачах і лоўлі мяча з месца і разгону.

Снежань

1-4

5-11

Дзень гімнаста

1.Спартландыя ”Гуляй і перамагай!”

2.Спаборніцтвы па падыманню тулава і падцягванню

Народныя гульні,эстафеты з гімнастычным інвентаром

Падыманне тулава(дз.)

Падцягванне(хл.)

Студзень

1-4

5-11

Дзень лыжніка

1.Фізкультурнае свята “Вітаем цябе, прыгажуня-зіма”

2. Сямейныя лыжныя спаборніцтвы “У зімні дзень мы не сумуем!”

Гульні,эстафеты на лыжах, з санкамі і кіданнем сняжкоў.

Спаборніцтвы ў лыжных гонках  з удзелам бацькоў

Люты

1-4

5-11

Дзень зімніх забаў

1. Сямейнае спартыўнае свята”Тата, мама і я- спартыўная сям’я” перамагай!”

2. Спаборніцтвы па лыжах “Дабравольская лыжня”

Гульні і эстафеты,спартыўныя конкурсы з удзелам бацькоў

Спаборніцтвы па лыжах сумесна з установамі Дабравольскага сельскага Савета

Сакавік

1-4

5-11

Дзень валейбаліста

1.Фізкультурнае свята “Вясёлыя старты”

2.Майстар- клас па валейболу

Рухомыя гульні,эстафеты

Спаборніцтвы ў падачах па зонах, двухбаковая гульня

Красавік

1-4

5-11

Дзень скакуна

Фізкультурнае свята “Конікі”

Дзень скакуна

Спаборніцтвы па скачках у даўжыню з места і праз скакалку

Скачкі ў даўжыню з месца і разгону, праз скакалку

Май

1-4

5-11

Спартыўнае свята, прысвечанае заканчэнню навучальнага года”Любім спорт і фізкультуру!”

Фізкультурнае свята “Каралеўства чарадзейных мячэй” – 5- 8 кл.

Рухомыя гульні, эстафеты, спартыўныя конкурсы

Рухомыя гульні, эстафеты, спартыўныя конкурсы

Адказныя за дзень здароўя настаўнікі фізічнай культуры і здароўя -  Лобач А.І.,Трушко Д.І.

План выхаваўчых мерапрыемстваў 6-ага дня

2016-2017 навучальны год

1 паўгоддзе

Дата

Накірункі работы

Змест работы

03.09

Дзень працы

1.Працоўная акцыя”Восень вас вітае добрым ураджаем!” 1-11 клас

2.Конкурс на лепшую віншавальную паштоўку “Са святам, любімы горад!”

3.Удзел ў рэгіянальным свяце “Свіслацкі кірмаш “ і святкаванні 760 год г.Свіслачы –

 8-11 кл.

10.09.

Дзень

здароўя

Урачыстае закрыццё Рэспубліканскай акцыі

Тыдзень спорту і здароўя”1-11 кл:

Дзень спартыўных гульняў

 1.Спартландыя “Спартыўная змена” 1-4 кл.

2. Удзел ў раённым турыстычным злёце “Зорны паход” 9-11 кл.

3.Удзел у свяце –прадстаўленні Цэнтра творчасці дзяцей і моладзі”Цэнтр творчасці “ Цэнтр творчества и я -  неразлучные друзья”5-8

4. Работа аб’яднанняў па інтарэсах, спартыўнай секцыі

17.09.

Дзень бібліятэк

1.Конкурс  малюнкаў “ Мая любімая кніжка” 1-4 кл.

2. Сустрэча – прэзентацыя “Кніга-рэліквія маёй сям’і” 5-8 кл.

3. Работа аб’яднанняў па інтарэсах, спартыўнай секцыі

24.09.

Дзень працы

1.Скрапбукінг па вырабу паштовак да Дня настаўніка 1-4 кл.

2.Працоўная акцыя “Помнік” па ўборцы тэрыторыі каля помніка”Воін і партызанка”5-11 кл.

3. Работа аб’яднанняў па інтарэсах, спартыўнай секцыі

01.10.

Дзень

настаўніка

1.Да Дня настаўніка- акцыя – віншаванне  настаўнікаў – ветэранаў і пенсіянераў “Настаўнікам – наш піянерскі салют!”2-8 кл.

2. Дабрачынная акцыя да Дня  сталага чалавека “Памажы таму, хто побач!”9-11 кл.

 3.  Выпуск школьнай газеты , прысвечаны настаўнікам- юбілярам– рэдкалегія  УА

4.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі,3-11 кл.

08.10

Дзень здароўя

1.Спартландыя “Ярмарка рэкордаў” 1-4 кл.

2.Спаборніцтвы па бегу”Дагані здароўе”5-8 кл.

5.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол” 3-11 кл.

15.10.

Бацькоў-

ская субота

Бацькоўская субота

1.Сямейная гасцёўня “”Шчаслівая сям’я-шчаслівыя дзеці”1-2 клас.

2.Лёгкаатлетычны крос, прысвечаны подзвігу   камсамольцаў-  падпольшчыкаў в.Дабраволя 5-11 кл.

 3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

22.10.

Працоў

ная субота

 1. Працоўная акцыя”Помнік”-уборка тэрыторыі каля помніка загінуўшым аднавяскоўцам”Воін і партызанка”1,3-4 кл.

2.Пасяджэнне патрыятычнага клуб “Юныя сябры пагранічнікаў”-акцыя па добраўпарадкаванні пахаванняў камсамольцаў- падпольшчыкаў,5-11 кл.

 3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол” 3-11 кл.

29.10.

Дзень экалогіі

1.Экскурсія ў восеньскі лес ”Роняет лес багряный свой убор”1-4 кл.

2.Восеньскі баль”Фарбуе  ярка  дрэвы восень…”5-11 кл.

3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол” 3-11 кл.

05.11.

Працоўная субота

1.Творчая майстэрня “Беларускі куфэрак”1-4кл.

2. Працоўная акцыя”Мы – нашаму аграгарадку” 5-8 кл.

3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол” 3-11 кл.

12.11

Дзень

здароўя

1.Конкурс малюнкаў”Здаровым быць –сябе любіць”1-4 кл.

2.Спаборніцтвы па падыманню тулава і падцягванню 5-8 кл.

3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол” 3-11 кл.

19.11.

Бацькоў-

ская субота.

Права

вая субота

1.Сямейная гасцёўня “Мая сям’я- мая апора” 3,4 кл.

2.Гульнявая праграма”Прававая карусель”1-4 кл.

3.Гульня-віктарына”Прававая павуціна” 5-8 кл.

3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

28.11.

Дзень энэрга

збе

ражэння

1.Творчая майстэрня “Падары радасць людзям” па вырабу сувеніраў да Дня інваліда.1-4 кл.

2.Конкурс лістовак ”Беражы , памнажай!” 5-8 кл.

3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол” 3-11 кл.

03.12

Дзень валан

цёра

1.Конкурс малюнкаў”Добрыя справы- добрым людзям”1-4 кл.

2.Дабрачынная акцыя  да Дня інваліда “Мы заўсёды побач з вамі”(Дом састарэлых)цімураўскі, валанцёрскі атрад 5-8 кл.

3. Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол” 3-11 кл.

10.12

Дзень

здароўя

Дзень гімнаста

1.Спартландыя ”Гуляй і перамагай!”1-4кл.

2.Спаборніцтвы па падыманню тулава і падцягванню -5-11 кл.

3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол” 3-11 кл.

17.12.

Бацькоўская субота

Дзень экалогіі

1.Сямейная гасцёўня”Наша дружная сям’я”- 5-6 кл.

2..Экалагічная акцыя “Дапаможам птушцы ў Белавежскай пушчы”

3.  Майстар-клас па вырабу кармушак “Нашым сябрам-птушкам” 

.4. Работа аб’яднанняў  па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

24.12.

Працоў

ная субота

1.Работа Майстэрні Дзеда Мароза. 1-4 кл.

Акцыя “Упрыгожым школу,клас,Новы год ідзе да нас!”5-11 кл.

*** У плане магчымы змены і дапаўненні

 Нам. дырэктара па ВР      І.І.Янушкевіч

План выхаваўчых мерапрыемстваў

6 – ага школьнага дня ІІ паўгоддзе 2016/2017 навучальны год

Дата

Накірункі работы

Змест работы

Адказныя

14.01

Дзень

здароўя

1.Фізкультурнае свята “Вітаем цябе, прыгажуня-зіма”

Аўштоль Н.У.

   2. Удзел у  раённых спаборніцтвах па лыжных гонках, 5-11 кл.

Трушко Д.І.

   3.Удзел у раённых спаборніцтвах “Абаронца Айчыны”9-11кл.

Лобач А.І.

   4. Дабрачынная акцыя “ЦУДЫ НА КАЛЯДЫ”

Амельчанка4.П

   5. Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

Кір.аб’яднанняў

21.01

Дзень экалогіі

1.Экалагічная гульня “Нашы суседзі па планеце”

Васіленка Т.І.

   2.Экалагічнае падарожжа “Запаведнымі сцяжынкамі беларускай прыроды”

Лапацей Г.А.

   3. Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

Кір.аб’яднанняў

28.01

Дзень прафесій

                  

   1.Спартыўная эстафета “Вясёлыя прафесіі”

   Вітрук Н.І.

  2. Прафесіі  нашага рэгіёна-экскурсія на МТФ

Басалай Г.А.

   3. Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

   Кір.аб’яднанняў

04.02

Дзень працы

   1.Працоўная акцыя”Збяром макулатуру-захаваем дрэвы”

Камарова Н.У.

   2.Працоўная акцыя па збору макулатуры “Наш пионерский труд        тебе,Отчизна!”        

Семянчук А.М.

   3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

Кір.аб’яднанняў

11.02.

Дзень

здароўя

1. Сямейнае спартыўнае свята”Тата, мама і я- спартыўная сям’я”

Лобач А.І.

2. Спаборніцтвы па лыжах “Дабравольская лыжня”

Трушко Д.І.

 3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

Кір.аб’яднанняў

14.02.

Дзень

дзіцячых і юнацкіх арганіза

цый

Бацькоўс

кая субота

    1.Гульнявая праграма для акцябрат ”Вучымся сябраваць”

Аўштоль Н.У.

   2.Піянерскі рэйд-віншаванне ”З Днём воіна-інтэрнацыяліста”

 Цясноўская С.У.

3.Школа піянерскага актыву

Педагог-арганізатар

   4.Сямейная гасцёўня”Шчаслівыя разам” 6-7кл.

Урбановіч З.А.

Гічкалава А.М.

   3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

    Кір.аб’яднанняў

18.02.

Дзень роднай    мовы

   1.КВЗ”Шануй і знай свой родны край”

Васіленка Т.І.

   2.Конкурс чытачоў“Жывая спадчына” да міжнароднага дня роднай    мовы

Лапацей Г.А.

3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

Кір.аб’яднанняў

28.02

Дзень

прафілак

тыкі

   1.Майстар-клас”Добрае сэрца” (выраб  віншавальных паштовак для    пастаяльцаў Дома інтэрната) 5-8 кл.

Вітрук Н.І.

   2.Шок-урок “Несакрэтная інфармацыя” да Дня барацьбы з      наркаманіяй і наркабізнесам (шосты дзень) ІБЦ 5-7

Лапацей Г.А.

   3.Супраць зла ўсе разам –выраб лістовак да сусветнага Дня    барацьбы  наркаманіі і наркабізнеса -8-11

Казімерчык А.П.

  4.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

Кір.аб’яднанняў

04.03.

Дзень віншаванняў

  1. Конкурс малюнкаў “Кожнай мамы свята”

Вітрук Н.І.

  2.Віншавальная акцыя ў Доме састарэлых “Прыміце  нашы    віншаванні”(цімураўцы,валанцёры -5-11 кл.)

Амельчанка І.П

  3.Рэпетыцыя да свята”Дзень вясёлы і мімозны

   Ранішніка да 8-ага сакавіка

Камарова Н.У.,Казімерчык А.П.

   3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

    Кір.аб’яднанняў

11.03.

Дзень

здароўя 

1..Фізкультурнае свята “Вясёлыя старты”1-4

Лобач А.І.

2.Майстар- клас па валейболу 5-8

Трушко Д.І.

  3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

     Кір.аб’яднанняў

18.03.

Працоў

ная субота

1.Працоўная акцыя”Падары кнізе новае жыццё”

.2Працоўная акцыя”Помнік”.

Гічкалава А.М.

  3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

    Кір.аб’яднанняў

25.03

Дзень падарож

жаў 

  1.Экскурсія ў лес”У госці да вясны”

Аўштоль Н.У.

  2.Экскурсія ў г.Гродна, музей гісторыі рэлігіі

Урбановіч З.А.

  3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

    Кір.аб’яднанняў

01.04

1.Конкурс чытачоў ”Мая любімая казка”ІБЦ 1-4

Васіленка Т.І.

2.Рэпетыцыя да свята”Хай заўсёды будзе кніга”

Лапацей Г.А.

3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

Кір.аб’яднанняў

08.04

Дзень здороўя 

1.Фізкультурнае свята “Конікі”1-4кл.

Лобач А.І.

2.Спаборніцтвы па скачках у даўжыню5-8 кл.

Трушко Д.І.

 .Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

Кір.аб’яднанняў

15.04

Дзень

здарова

га ладу жыцця

    1.Гульня “Поле цудаў. Стаматалагічная азбука.

    ( ЗЖЛ,№ 7, 06)1-4 кл.

Вітрук Н.І.

   2.Гульня “Падарожжа ў краіну здароўя”5-8 кл.

Курыла Г.С.

    3.Рэпетыцыя да свята”Пасха-свята свят”

Урбановіч З.А.

Гічкалава А.М.

4.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

Кір.аб’яднаннў

22.04

Дзень

праваслаўнай культуры 

  1.Конкурс выразнага чытання” Славім пасху”

Камарова Н.У.

2.Цімураўскі рэйд ў Дом састарэлых і інвалідаў”Пасха – свята свят”5-8 кл.  Амельчанка І.П.

Амельчанка І.П.

  3.Сямейная гасцёўня” Разам у будні і ў святы” 8,10 кл.

Курыла Г.С. Семянчук А.М.

29.04

Дзень Зямлі

1.Экалагічная акцыя”Чыстая вёска”1-4 кл.

Аўштоль Н.У.

2.Экалагічны бумеранг

Басалай Г.А.

3Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол

     Кір.аб’яднанняў

06.05

Дзень дзіцячых і юнацкіх ар

ганізацый

1.Віншавальная акцыя  “Ветэран жыве побач”1-4

    Васіленка Т.І.

2.Працоўная акцыя”Зоркі на абелісках”5-8

    Семянчук А.М.

3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол”

 Кір.аб’яднанняў

13.05

Дзень

здароўя

1.Спартыўнае свята”Любім спорт і фізкультуру!”1-4 кл.

Лобач А.І.

2.Турыстычная эстафета, 5-8 кл.

Трушко Д.І.

3.Вечар сустрэчы з ваыпускнікамі”Гартаючы школьны альбом”

Кл.кіраўнікі

3. Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол

Кір.аб’яднанняў

20.05

  Дзень

сям'і

  1.Сямейная гульнявая праграма”Наша дружная сямейка”1-4

 Вітрук Н.І.

   2.Завочнае падарожжа “Нацыянальная скарбніца Беларусі” да    Міжнароднага дня музеяў

Лапацей Г.А.

     3.Удзел ў раённым злёце”З Днём нараджэння. піянерыя”

педагог-арганізатар

   3.Работа аб’яднанняў па інтарэсах, секцыі ”Валейбол

Кір.аб’яднанняў

27.05

Дзень творчасці

1.Прэзентацыя маршрутаў летніх  экскурсій

Кл. кіраўнікі 1-4 кл.

2.Прэзентацыя маршрутаў летніх  экскурсій

Кл.кіраўнікі 5-11 кл.

Рэпетыцыя да святаў апошняга званка, “Развітанне з букваром”,.”Бывай, пачатковая школа”

Цясноўская С.У.

Вітрук Н.І.

Камарова Н.У.

*** У плане магчымы змены і дапаўненні

 

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.